PAYLAŞ

Yerel Envanter Reklamları(Local Inventory Ads), kullanıcılara mobil aramalarında ürün ve mağaza bilgilerini göstermek için tasarlanan internet ile fiziksel mağaza arasında köprü görevi gören yeni nesil Google reklamıdır.

Yerel Envanter Reklamları perakendecilere, mağazalarının yakınında arama yapan tüketicilere ürünlerini doğrudan sergileme olanağı sunuyor. Perakendeci yerel envanterinin feed’ini sağlar ve bir kullanıcı mağazanın çevresindeki belirlenmiş mesafe içinde bu ürünleri ararsa reklamlar tetiklenir.
Kullanıcılar Yerel Envanter Reklamını tıkladığında, Google’ın barındırdığı bir “Yerel Vitrin” sayfasına yönlendirilir. Bu sayfada ürünlerin stok durumu ve en yakındaki mağaza bilgilerinin yanı sıra online alışveriş yapılabiliyorsa bunun için bir bağlantı verilir.

 

Yeni nesil perakendeciler, sunduğu perakende satış deneyiminin sorunsuz olduğunu vurgulamak için hem online olarak hem de mağazadan satın alınabilen çok kanallı ürünleri tanıtma yoluna gitmek zorundalar. Bir mağazanın yakınında mobil cihazıyla arama yapan kullanıcılar arasında yüksek oranda görünürlük sağlamak için gereken mobil teklif ayarlamalarını da devreye almaları gerekiyor.

Yerel envanter reklamları; ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Japonya ve Avustralya’daki bir işyerinde faaliyet gösteren yerel işletmeler için geçerlidir. Türkiye için beklemeye devam…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here