PAYLAŞ

İnternet üzerinden alıveriş her geçen gün Tayvanlı tüketicilerin günlük hayatına girerken, ülkenin 2016 yılındaki e-ticaret sektörü büyüklüğü 50 milyar dolara ulaştığı ifade ediliyor.

%80 internet penetrasyonuyla Asya Pasifik bölgesindeki 4. ülke olması ve nüfusun e-ticaret kullanım oranında dünyanın ilk 3 ülkesinden biri olmasıyla Tayvan, online işletmeler için oldukça büyük bir potansiyele sahip bir ülke.

Türkiye ile Tayvan arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkileri değerlendirdiğimizde, iki ülke halkları arasındaki dostluk bağlarını, başta ticaret ve turizm olmak üzere her alanda yapılacak yeni işbirlikleriyle daha ileriye taşımak mümkün.

Bu işbirliklerinin artmasını hedefleyen en önemli kurum da Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi. (TAITRA)

TAITRA, her yıl düzenlediği E-Commerce Business Day organizasyonu ile, e-ticaret sektöründeki küresel alıcılar ve Tayvanlı tedarikçiler arasında bağlantı kurmayı hedefliyor.

Ben de bu vesile ile TAITRA tarafından E-Commerce Business Day 2016 etkinliğine davet edildim.

Taiwan Business Day 2016 etkinliğinde yaptığım konuşmadan

Altıncı Cadde Elektronik A.Ş. Genel Müdürü sıfatı ile katıldığım bu ektinliğe 27 ülkeden 400’den fazla Tayvanlı şirket ve 81 alıcı katıldı. Çeşitli mobilya ve dekorasyon üreticileri ile bir araya gelerek hem müthiş bir tecrübe yaşadık hem de ciddi bir satınalma yaparak ektinliği tamamlamış olduk.

Elbetteki Tayvan yalnızca ticaret ve teknoloji ülkesi değil. Festivalleri, mutfağı, sosyal yaşamı, kültürü ve tarihi ile Tayvan dünyanın en harika ülkelerinden biri. Gidin! Bu minik ve sevimli insanları siz de keşfedin. Bu yazımda Taipei gezimiz ile ilgili izlenimlerimi de okuyabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here